Iridised Ceramic Triangles: M1 Pearl White (25g)
calcActive())">
In stock
SKU
cscrqtrim1
Unit
25 g
Availability
20
$2.34
*High fired ceramic triangles
*crystalline glaze with iridescent effect
*equilateral triangle
*each side is15mm (3/5 inch)
*4mm thick (1/6 inch)
*25g=+/-28pcs
*250g=+/-285pcs
*UV and weather resistant
*protect from moisture if exposed to freezing
*crystalline glaze with iridescent effect
*equilateral triangle
*each side is15mm (3/5 inch)
*4mm thick (1/6 inch)
*25g=+/-28pcs
*250g=+/-285pcs
*UV and weather resistant
*protect from moisture if exposed to freezing
Description / Iridised Ceramic Triangles: M1 Pearl White (25g)
High fired ceramic triangles in a crystalline glaze with iridescent effect. Each equilateral triangle is 15mm (3/5inch) and 4mm (1/6 inchthick)
25g=+/-28pcs
250g=+/-285pcs
More Information
| SKU | cscrqtrim1 |
|---|---|
| barcode | 8720004185634 |
| Usage/Application | Hobby |
| Mounting | Loose |
| Colour | White |
| Unit | 25 g |
| COE | N/A |
| Material | Ceramic |
| Tile size | 15mm |
| Shape | Triangle |
| Sheet size | N/A |
| Tiles/sheet | NA |
| Pieces per weight | 30/25g |
| Thickness | 4mm |
| Finish | Iridised |
| Transparency | Opaque |
| Weight | 0.030000 |