16mm Dagger: Tonal Amethyst
calcActive())">
In stock
SKU
gbdagameth
Unit
10 g
Availability
14
$3.85
$2.70
*press molded Czech glass
*16mm long
* 5mm wide.
*10g = +/-32 pieces.
*16mm long
* 5mm wide.
*10g = +/-32 pieces.
Description / 16mm Dagger: Tonal Amethyst
Gorgeous press molded Czech crystal daggers. Each bead is 16mm long and 5mm wide.
We sell these in colour coordinated mixes of 10g = +/-32 pieces.
More Information
| SKU | gbdagameth |
|---|---|
| barcode | 8720004165261 |
| Usage/Application | Hobby |
| Mounting | Loose |
| Colour | Purple |
| Unit | 10 g |
| COE | Mixed |
| Material | Glass |
| Tile size | 15mm |
| Shape | N/A |
| Pieces per weight | +/-32/10g |
| Thickness | 2.5mm |
| Finish | Mixed |
| Transparency | Mixed |
| Weight | 0.010000 |